Дорогоцінне каміння

телемагазин Версаль Versailles TvShop Дорогоцінне каміння

Що таке карат?

Перш за все зверніть увагу на те, що в ювелірній справі слово «Карат» має різне значення.

Карат (kt) - позначення заходи використання чистого золота в ювелірному сплаві, що застосовується в США.

Але, звичайно, найпоширеніше значення для слова карат - це все-таки міра маси дорогоцінних каменів.

Карат (ct) - це міра, яка використовується для позначення маси дорогоцінних каменів і перлів. Метричний карат дорівнює 200 мілілітрах (0,2 грама). Назва карата походить від назви плода ріжкового дерева, який в давнину використовували як еталон.

Необхідно відзначити, що метричний карат був офіційно прийнятий лише в 1907 році 4-й Генеральною конференцією з мір та ваг. В СРСР ця міра була прийнята в 1922 році.

Карат - це одиниця ваги, а не розміру. Поширена помилка, що карат - це особливий розмір, і різні дорогоцінні камені в один карат повинні виглядати однаково. Насправді це не так. Якщо порівняти діамант масою 1 ct з смарагдом і рубіном аналогічної ваги, то можна легко переконатися в цьому. Смарагд в один карат буде виглядати крупніше алмазу в один карат, а рубін буде виглядати дрібніше алмазу. Смарагд, маючи меншу щільність, має великий обсяг на один карат, а рубін будучи важчим, володіє меншим об'ємом на один карат.

Однак однакові обсяги матеріалів з однаковою щільністю повинні мати приблизно однакову вагу, тому у випадку з алмазом вага карата відображає певний розмір. Цей розмір ґрунтується на огранених алмазах з ідеальними пропорціями. Отже, при правильній огранювання алмази, виходячи з їх ваги, повинна мати приблизно такі розміри, як показано в таблиці. Але при цьому пам'ятайте, що зазначені розміри не можна застосовувати щодо інших дорогоцінних каменів.


Способи огранювання

Для початку необхідно розібратися в понятті огранювання. Що вона собою являє? Огранюванням називають спеціальну обробку дорогоцінного каміння, вони можуть бути натуральними і синтетичними. В процесі обробки проводяться полірування і гранування. Саме огранювання каменів надає привабливого вигляду і дозволяє виділити колір, блиск і всі особливості каменю. Під час проведення технічної обробки зазвичай намагаються зберегти вагу каменя, враховують всі нерівномірні розподіли фарби і інші недоліки. Огранюванню піддаються такі камені:
1. Коштовне каміння, а також напівкоштовні (алмаз, смарагд та інші);
2. Камені, які є прозорими або напівпрозорими (яшма, бірюза, агат);
3. Самоцвіти (камінь місячний і інші).
Будь-яке огранювання дорогоцінних каменів складається з декількох етапів. Багато що залежить від типу і розміру каменю, його чистоти, твердості і інших властивостей.

Фасетна огранка характеризується великою кількістю дрібних, гладенько відполірованих скошених граней, завдяки яким камінь набуває більшого блиску, посилюється гра кольорів. Основні різновиди цієї огранка — діамантова та сходинкова (ступінчаста).

Діамантова огранка додає каменю макс. блиску і гри світла. Діамантова огранка має від 48 до 240 і більше бічних граней. Класична діамантова (повна) огранка містить 56 бічних граней. Проста напівдіамантова –від 12 до 32 бічних граней. Рання діамантова огранка передбачає 58 граней і застосовується найбільш часто Містить 33 грані на короні, 24 — в павільйоні і плюс колетта — пришліфований кінчик, де збігаються грані павільйону.

Огранювання трояндою містить від 12 до 72 бічних граней. Характерна плоскою основою і куполом з трикутних граней. Ця древня огранка з'явилася в Індії, завезена в Європу у XVI ст., але сьогодні практикується рідко внаслідок дещо зниженої гри кольорів.

Огранювання «вісімкою» (стара англійська огранка) — спрощений варіант 57-гранної діамантової огранки. Застосовується для дрібних алмазів з діаметром рундиста менше 2 мм.


Ідеальна огранка алмазу за Толковським часто застосовується у США. Характеризується тим, що при діаметрі рундиста 100 % ширина таблиці — центральної грані — 53 %, висота корони 16,2 %, глибина павільйону — 43,1 %.

Огранювання магна — різновид огранка алмазу з 101 грані і колетти. Грані включають дев'ятибічну таблицю, яка оточена 60 гранями корони і 40 гранями павільйону.


Огранка цирконова — спосіб огранювання самоцвітів в основі якого лежить діамантова огранка Завдяки восьми додаткових граней, які розташовують між колеттою і головними гранями павільйону, зменшується втрата світла і підвищується гра кольорів.

Огранка королівська — 86-гранна огранка алмазу. Включає 49 граней корони з 12-кутною таблицею, 36 граней павільйону і колетта.Огранка португальська — удосконалена діамантова огранка Має два яруси ромбовидних та трикутних граней в короні і павільйоні. Застосовується для огранювання великих каменів.


Огранка швейцарська — спрощений варіант 57-гранної діамантової огранка Корона містить 8-кутну таблицю, оточену 16 трикутними гранями і павільйон з 8 чотирикутних граней головного поясу. Застосовується для огранювання дрібних кристалів алмазу.

Огранка сходинкова — проста фасетна огранка, яка застосовується г.ч. для кольорових каменів.Огранка смарагдова — сходинкова огранка при 8-кутній формі каменя. Використовується г.ч. для огранювання смарагдів, інколи — для алмазів та інших дорогоцінних каменів.


Огранка таблитчаста — простий різновид сходинкової огранка Верхня частина каменя повністю плоска, що збільшує площу таблиці.Огранка антична (подушкова) — квадратної або прямокутної форми з округлими вершинами.Огранка клинами (хрестова) — сходинкова огранка в якій кожна фасета розділена на 4 клини.Овальне огранювання є різновидом круглого, вставка виглядає як овал. Цей вид обробки з'явився не дуже давно, тільки в 1960 роки. Кругле огранювання з'явилося вже в кінці сімнадцятого століття. Золоті каблучки з камінням овальної огранки роблять пальці візуально довшими та більш витонченими.

Груша. Ще один вид огранювання. Але саме по собі воно нагадує краплю, має грушоподібну форму. У вигляді груші можуть оброблятися великі і маленькі камені. Різновидами цього огранювння є капля та бріолет.

Багет. Цей вид огранювання має прямокутну форму. Ця обробка показує всі вигідні сторони каменя і всі недоліки. Все залежить від якості каменю. У вставках цієї форми дуже добре помітні всі дефекти всередині і погане огранювання

Квадрат. Квадрат також є ступінчастим огранюванням. На відміну від багета ця форма має однакову довжину і ширину. Камені можуть складатися рівно в ряд, можуть перебувати в центрі або робити гарний візерунок. Огранювання октагон має ступінчастий вигляд, який має вісім граней. Таке огранювання відмінно захищає від пошкоджень крихкі матеріали, підкреслює чистоту і колір каменю. Кожне огранювання має свої особливості, позитивні сторони і недоліки, свою технологію обробки, але головне, що воно дозволяє створювати шикарні ювелірні прикрасиНаветта — ступінчаста огранка у вигляді човна.Гладенька огранка — розрізняють плоску, округлу, опуклу (склепінчасту). Використовується для агату та ін. непрозорих або напівпрозорих дорогоцінних каменів (бірюзи, лазуриту, опалу, місячного каменя, а іноді і прозорих, що мають природні вади, сапфіру, смарагду і ін.).

Кабошон — основний різновид гладкої огранка Верхній частині каменя надають округлу форму, нижній — плоску або випуклу. Нижню частину темних каменів роблять увігнутою, щоб висвітлити кольорову гамму.

Змішана огранка поєднує два типи огранювання: верхня частина гладенька, нижня — фасетна або навпаки.

Для прозорих мінералів найпоширеніші види огранка — діамантова і трояндою. Для каменів квадратної, прямокутної, ромбоподібної і ін. форм застосовується ступінчаста огранка клинами або змішана. Сферична огранка кабошоном використовується для обробки непрозорих або напівпрозорих мінералів.


Способи кріплення ювелірних каменів

Клейове кріплення Цей вид кріплення застосовують в основному для бурштину, перлів або інших схожих вставок округлої форми, а також для каменів зі складною формою. У такій вставці попередньо робляться отвори, потім вона закріплюється на потрібному посадковому місці з заздалегідь встановленим на ньому штифтом з різьбленням. Камінь для надійності фіксують спеціальною ювелірною клейкою речовиною. Складається враження, що перлина просто лежить на виробі та абсолютно нічим не закріплена. Всі наші бурштинові прикраси - це ручна робота кращих ювелірів країни. У нас ви знайдете як прикраси в різних стилях, так і в одному, з яскравими декоративними рішеннями. Надійність виробів і каменів ми гарантуємо.

Канальне кріплення Канальне кріплення каменів у виробі є одним з найефектніших кріплень. У ювелірній справі канальне кріплення дуже часто використовуються для фіксування маленьких камінчиків. Спочатку з дорогоцінного металу роблять канал, після чого в нього один за одним акуратно поміщають камені. Камінці можуть розташовуватися по всій каблучці або в окремій його частині. Канал по кінцях зазвичай просто запаюють. Акуратна обробка і гладкі шви створюють дивовижно-красивий візуальний ефект. Каблучка з камінчиками виглядає гармонійно, цілісно і цікаво.


Корнерове кріплення Цей вид кріплення застосовується, якщо камінь необхідно помістити не в каст, а в сам метал. В такому випадку у виробі заздалегідь робляться отвори для вставок. У підсумку виходить гарний ефект гри світла і сяйва каменів у візерунку. Такий вид кріплення теж вважають одним з найскладніших. Коли купуєте такий виріб, будьте пильні, довіряйте тільки перевіреним виробникам і продавцям. Остерігайтеся підробок.Глухе кріплення Цей вид кріплення, де камінь в металевій оправі, яка оточує його з усіх боків, тримається нерухомо. Камінь опускають в спеціальне гніздо, а потім майстер за допомогою вузького ободка з благородного металу закріплює його з усіх боків.

Крапанове кріплення каменів Така вставка каменю відбувається за допомогою спеціальних «лапок» - крапанів. Воно розроблене для того, щоб зробити акцент в оздобленні саме на камені. Така посадка дозволяє променям світла проходити з усіх боків каменю, вигідно висвітлюючи його. Дорогоцінна вставка в такому затиску виглядає дуже благородно і багато.
Кріплення «Паве» Технологію використовують для вставки великої кількості каменів у виріб, які в загальній картині утворюють єдине ціле. Спосіб кріплення являє собою просвердлені в металі маленькі отвори, в яких кріплять однакові за розміром камінчики. Види закріпок каменів «паве» - одна з найскладніших технологій, яка посильна тільки найкращим ювелірам.
Що таке дорогоцінне та напівдорогоцінне каміння?

Досить часто в побуті можна чути такі формулювання, як «дорогоцінні» і «напівкоштовні камені». Під дорогоцінними прийнято мати на увазі мінерали, які утворилися в земній корі і мають у своєму розпорядженні особливими, оптимальними характеристиками і унікальними естетичними даними (блиск, прозорість, колір).

Згідно із законодавством, до коштовних каменів відносяться природні алмази (діаманти), сапфіри, смарагди, рубіни, олександрити, унікальні бурштинові освіти і перли природного походження. Всі інші камені прийнято називати напівдорогоцінним або каменями. Однак, офіційно такого поняття, як «напівкоштовні камені» не існує, і професіонали ніколи ним не користуються. Градація на дорогоцінні й напівкоштовні камені була придумана для того, щоб якось розмежувати вищу категорію каменів з кращими характеристиками від решти мінералів, які в цих характеристиках їм в чомусь поступаються.

Коштовне каміння відрізняються високою твердістю, найвищим ступенем прозорості, стабільної здобиччю в достатньому обсязі і тим, що на державному рівні на їх продаж існує певний регламент. Багато інші камені, які вважаються напівдорогоцінним, цілком могли б бути гідними для того, щоб потрапити до лав своїх, більш високо стоять побратимів. Адже поняття «напівдорогоцінне» - досить умовне і означає воно такі ж дорогоцінні мінерали, але просто більше нижчої касти, з трохи менш досконалими природними характеристиками. Так як формулювання «дорогоцінні» і «напівкоштовні» камені не зовсім коректні, в ювелірній галузі більше поширене позначення «ювелірні камені».

Однак, не все так просто. У ювелірній справі використовуються не тільки оброблені коштовні камені природного походження, а й деякі інші: наприклад, синтетичні, облагороджені і складові.

Синтетичні камені - це камені, отримані штучним шляхом, але за допомогою тих же складових, з яких зроблені натуральні камені. Синтетичні камені - це більш дешеві аналоги благородних природних каменів (алмаз, рубін, смарагд, сапфір, олександрит), які володіють тими ж фізичними характеристиками і оптичними властивостями, що і їх прототипи природного походження. Камені, створені синтетичним шляхом, настільки схожі зі своїми натуральними аналогами, що, якщо ви - не фахівець, ви ніколи не відрізните синтетичний мінерал від натурального.

Не варто плутати синтетичні камені з імітацією, яка також є результатом людських зусиль, але на відміну від синтетичних каменів, які мають однаковий склад з натуральними дорогоцінними каменями, тільки зовні схожі на своїх благородних натхненників. Імітацією алмазу, наприклад, є легендарний фіаніт, який коштує в рази дешевше, а імітацією рубіна може бути і якісно огранений скло червоного кольору.

Облагороджені камені - це оброблені природні камені, які зазнали різних способів обробки для поліпшення їх зовнішніх даних і загальних фізичних характеристик. Для того, щоб удосконалити колір і чистоту каменів, їх піддають опроміненню, термічним обробкам, просоченням спеціальними оліями і іншим маніпуляціям. Наприклад, завдяки просочуванню каменю воском і олією і заповнення пустот епоксидною смолою, в мінералах стають менш помітними мікротріщини і інші зовнішні недосконалості. Термообробка дозволяє змінити колір каменю - зробити його більш світлим або темним, а значить - більш візуально цікавим і унікальним. Також змінити колір допомагає процедура опромінення.

Складовими камінням (дуплети, триплети) називають ювелірні камені, зроблені з декількох, склеєних між собою, складових частин. Спеціальна техніка дозволяє створити видимість великого монолітного каменю, який зовні буде виглядати більш ефектно, ніж дрібніші екземпляри. Причому, до складу таких каменів можуть входити одночасно і природні елементи, і синтетичні. Наприклад, верхня, найбільш помітна, частина прикраси може включати в себе справжній дорогоцінний камінь (наприклад, рубін), а його нижні, бокові частини, - рубінове скло або камінь-синтетику. Як правило, прикраси з складовими камінням виходять дуже красивими, ефектними, яскравими і виразними.

Уточнити, якими камінням прикрашено вподобане ювелірний виріб, можна у продавця магазину, який завжди підкаже природу походження вставки кожного конкретного прикраси


Камінь цитрин.

Назва каменю цитрин походить від лат. citrus - лимонно-жовтий. Інші назви мінералу і його різновидів: золотистий топаз, іспанський топаз.

Цитрин - мінерал, Силікат кремнію (SiO2), напівкоштовний камінь, різновид гірського кришталю.

Цитрин є золотистої різновидом кварцу.

Забарвлення цитрина від світло-лимонного до янтарно-медової. Сонячно-яскравий і легкий в обробці, він чудово виглядає в ювелірних прикрасах будь-якого стилю, особливо виблискуючи і відбиваючись від полірованої поверхні золота. Хоча більш темний, помаранчевий відтінок цитрину, який іноді називають «Мадера» (за кольором однойменного вина), вважається кращим, більшість вибирає все-таки яскраві лимонні відтінки, добре поєднуються з пастельними

Цитрин відноситься до коштовних каменів IV класу. Форма ограновування прозорих різновидів цитрину діамантова або комбінована; непрозорих - плоска; моховиков - кабошони.

Ювеліри часто називають золотисто-жовті цитрини «золотистим топазом», а буро-жовті цитрини - «іспанськими топазами». Справа в тому, що в ограненому вигляді забарвлення у цитрину і топазу однакова. Цитрини досить міцні, але порівняно з топазами вони м'якше, і блиску в них поменше.

Родовище цитрину. В природі цитрини зустрічаються досить рідко. Але ще в середні століття його одержували штучно шляхом випалу кристалів аметиста.

Їх родовища відомі в Бразилії (Баія, Гояс, Мінас-Жерайс), на Мадагаскарі, в США, Іспанії, Франції, Шотландії, на Уралі і в Казахстані.

Лікувальні властивості цитрину

У медицині цитрин застосовується з незапам'ятних часів. У стародавній Індії за допомогою цього каменю лікували різні захворювання, пов'язані з порушенням роботи шлунково-кишкового тракту. Сучасні літотерапевти припускають, що цитрин позитивно впливає па діяльність головного мозку, а також є прекрасним засобом для профілактики багатьох захворювань і зміцнення всього організму в цілому. Вважається, що завдяки своєму жовтому кольору цей камінь найбільш ефективний для людей стихії Землі.

Магічні властивості цитрину

У магії цитрин відомий давно. У деяких країнах з каменю цитрину виготовляли обереги, які, як було прийнято вважати, уберігала свого господаря від укусів скорпіонів і отруйних змій. В інших країнах довгий час цей камінь вважався втіленням обману, зради і брехні. Тому його часто носили люди, які заробляють собі на хліб шахрайством, шахрайством і крадіжкою. А от у Стародавньому Римі прикраси з цитрину носили найбільш шановані люди - оратори і філософи. У сучасній магічній практиці існує думка про подвійність цього каменю, тобто він з однаковим успіхом може служити гідним людям, так і негідникам. Знавці магічних властивостей каменів стверджують, що оберіг, зроблений з цього мінералу, здатний захистити свого власника від негативних впливів.

Цитрин протегує людям, що народилися під знаком Близнюків. Жінкам-Близнюкам прикраси з цитрину допомагають розвинути інтуїцію; чоловікам Близнюкам - приносять успіх у фінансових справах.


Аметист - найцінніший із кварців.

Камінь зустрічається досить часто на нашій планеті. При цьому, самоцвіт дуже цінний. Адже ювелірної якості кристали з яскравим насиченим кольором, зустрічаються досить рідко і лише в небагатьох родовищах.

Аметист, як і інші кварци, володіє хорошими властивостями - він відмінно полірується, і тому його гранують у всілякі форми, щоб витягти весь його потенціал і красу.

Він цінується з глибокої давнини і, згідно з біблейськими описами, був вставлений в пектораль первосвященика Аарона в числі 12 дорогоцінних каменів.

Колір аметисту

Основний колір аметиста - фіолетовий в безлічі відтінків. Відтіночна гамма натуральних аметистів має широкий діапазон - від блідого фіолетового до насиченого синьо-червоного кольорів. Він має велику твердість, і ребра його граней залишають подряпини на склі. Гарний фіолетовий або синьо-рожевий відтінок, на думку сучасних фахівців, з'явився в кристалах завдяки домішки органічних речовин. Хоча раніше вважалося, що причиною цього - сліди окислів марганцю і заліза. Інтенсивність кольору посилюється при короткочасному прогріванні кристалів.

Є у аметисту ще одне комерційне назва: "Rose de France" - це аметист блідого бузкового, рожевого відтінку.

Ціна аметисту залежить від багатьох факторів. На прилавках можна зустріти досить великі зразки хорошого ювелірної якості. Ціна таких аметистів на порядок нижче своїх побратимів з яскравим соковитим кольором, хоча вони і не позбавлені свого особливого шарму і краси. Вибір є. Вся справа в смаку.

Благословенний камінь

Аметист - камінь, що входить до групи кварців, але при цьому стоїть в ньому особняком. Це найдорожчий мінерал «сімейства». Причина тому - особлива забарвлення аметиста.

Обидві версії походження його назви пов'язані з античною Грецією. Слово αμέθυστος в перекладі з давньогрецької - "не п'яний». Крім прямого сенсу, пов'язаного з сп'янінням, в нього закладали і переносний - "не веде розгульне життя». Вважалося, що цей мінерал допомагає зберігати тверезість, і тому навіть пили вино на бенкетах з виготовлених з аметисту кубків.

Друга версія відсилає нас до міфічної легендою. Її героїня - німфа Аметіс - скам'яніла, щоб уникнути переслідувань бога рослинності та виноробства Бахуса. Нескладно здогадатися, в який саме камінь перетворилася красуня - саме в фіолетовий мінерал.

Людина відкрила для себе аметист ще за часів Стародавнього Єгипту. Римляни присвоїли йому звання «благословенний камінь» і вважали, що він здатний приносити удачу, допомагає заспокоїтися і зібратися з думками в складних ситуаціях. Йому приписували стабілізуючі властивості. Крім того, за повір'ями він був здатний уберегти від нещасть, приносити легкий сон і щастя.

За часів середньовіччя аметист був одним з улюблених каменів священнослужителів і служив в якості прикрас їх одягу. За це він отримав назву апостольського або пасторського.

У XVII столітті самоцвіти з вираженим червоним відтінком цінувалися на Русі вище рубіна і називалися «варениками».

Народжений самою природою

У природі аметист зустрічається у вигляді кристалів, які в перетині мають форму ромба. Ця особливість, як правило, не характерна для інших кварців. Також зустрічаються кристали аметистів, за своєю формою нагадують скіпетр (розширюються догори) або довгасту призму.

Активна видобуток аметистів ведеться на родовищах, розташованих в Бразилії і Північній Америці. У Росії мінерал зустрічається на Приполярному Уралі. Також камені добувають і в Німеччині, Вірменії, на островах Мадагаскар і Цейлон.

Аметист - мінерал досить твердий, за мінералогічною шкалою Мооса його твердість відповідає 7 - трохи менше топазу.

Колір аметисту - це різні відтінки фіолетового. Наші предки вважали, що таку красиву забарвлення йому надають домішки заліза і марганцю. Однак сучасні дослідники цю точку зору спростовують і стверджують, що свій колір мінерали набувають завдяки органічним домішкам. Природа пропонує широку гаму відтінків натурального каменю, від легкого, ледь помітного фіолетового, до насиченого, синьо-червоного кольору.


Смарагд

Минуло дуже багато років з того моменту, як людина виявила його, гідно оцінивши його якості і гарний зовнішній вигляд. З тих давніх часів мінерал обріс міфами, легендами і повір'ями

Як правильно визначити вартість смарагду?

Вартість смарагду за карат і за весь камінь можна розрахувати наступним чином. Наприклад, ціна мінералу масою в 1 карат складає 1 000 доларів за карат, значить, і камінь цілком коштуватиме 1 000 доларів. Мінерал такого ж кольору і чистоти масою в 2 карата має ціну 1 500 доларів за карат, значить, камінь буде мати вартість 3 000 доларів.

Як формується ціна каменю?

Основні Фактори, що впливають на ціну:

 • 1. Чистота мінералу;
 • 2. Колір;
 • 3. Маса каменю після ограновування;
 • 4. Якість виконаної огранки, симетрія і полірування каменю;
 • 5. Регіон, в якому відбувається видобуток цього мінералу;
 • 6. Сертифікат від провідних гемологічних лабораторій.

Найбільшим критерієм вартості смарагду вважається насиченість його кольору. При інших однакових умовах, чим насиченіше колір має камінь, тим дорожче він буде коштувати. Фахівці налічують понад 60 різноманітних відтінків.

Також звертають увагу і на те, наскільки прозорим є камінь. Смарагди, вирощені в лабораторних умовах, абсолютно чистими не бувають. Наявність дефектів не робить камінь дешевше. Навіть навпаки, густо забарвлений мінерал, що має численні включення, цінується дуже високо, ніж чистий мінерал світло-зеленого кольору.

Правильна огранювання, яка поєднується з блиском і хорошою симетрією, підсилюють і повністю розкривають чудові відтінки каменю. Неякісна огранювання істотно погіршує і знижує його ціну.

Як розпізнати справжній смарагд?

Замість смарагду деякі ділки можуть підсунути корунд, жадеїт, турмаліни або циркон, що мають схожу забарвлення. Щоб визначити справжність каменю, використовують колірний фільтр Чеслі. На нього направляють концентрований потік світла, наприклад, від галогенної лампи, і через фільтр його розглядають. Отриманий колір звіряють за спеціальною таблицею. Оригінал буде рожевого або червонуватого кольору, підробка завжди буде зеленою.

Щоб розпізнати камінь, який облагородили з допомогою кольорових смол, його поміщають в ємність з пральним порошком або рідиною для миття посуду. Наповнювач розчиниться, і натуральний колір стане більш явним.

Висновок

Слід пам'ятати, що смарагд, ціна якого ґрунтується тільки на чистоті і прозорості, може бути і не дуже цінним. Наприклад, камінь яскраво-зеленого кольору, що має незначні дефекти, буде цінуватися набагато вище прозорого мінералу без тріщин, але блідою забарвлення. Яскраво-зелене забарвлення в більшості випадків переважає при оцінці вартості. Як би там не було, якщо смарагд є натуральним, то красивим він буде сам по собі, тому що його створила сама Природа.


Агат - унікальний різновид шаруватого кварцу.

Палітра кольорів агату безмежно багата, адже мінерали агату бувають абсолютно будь-яких кольорів в діапазоні від білого до чорного. На п'єдесталі популярності і цінності знаходиться зелений агат.

Природні родовища агата в основному зосереджені на Уралі, в Грузії, Вірменії та Бразилії. В меншій кількості - в Україні, Монголії та Індії.

Рідкісне монархічне прикраса обходилося без представників цього чудесного мінералу. Але агат застосовувався не тільки в ювелірній галузі. Він завжди привертав увагу алхіміків і знахарів, художників і скульпторів, а також представників інших творчих професій.

Містичні властивості

Навколо зеленого агату ходило безліч вірувань і міфів. У стародавній Греції, наприклад, вважалося, що зелений агат необхідний для лікування отруйних укусів змій і скорпіонів. А в епоху середньовіччя його застосовували в примочках, які прикладалися до укусів отруйних павуків. Східні монахи стверджують, що агат допомагає сконцентрувати енергію Інь, очищає розум і допомагає в медитації. А їхні західні колеги вважають, що зелений агат має можливість наділяти людей сміливістю, відвагою і розсудливістю. Використання агату як оберіг від злих духів і недоброзичливо енергії і зовсім практикувалося у всіх сторонах світу. Вважається також, що зелений агат швидше змусить проявити себе людину з нехорошими намірами.

Лікувальні властивості

Про лікувальні властивості агатів також існує дуже багато думок. Наприклад, спортсменам рекомендується носити прикраси з агатом, щоб уникнути судом, які виникають при сильному фізичному навантаженні. Людям, страждаючим захворюваннями шлунково-кишкового тракту, рекомендують носити срібний підвіс з натуральним агатом. Людям, що бажають кинути палити і позбутися від задишки і тяги до нікотину, також допоможе прикраса з зеленим агатом. Також вважається, що, наприклад, каблучка з агатом, стане відмінним помічником будь-якого оратора, в повній мірі розкриваючи його ораторські здібності за допомогою очищення розуму і сприятливого впливу на дихальну систему.

Знаки зодіаку

Так як камінь володіє властивостями умиротворення і очищення розуму - він підходить багатьом знакам зодіаку. Наприклад, Тельцям носити прикраси із зеленими агатами буде дуже корисно. Підвіска або сережки з агатом допоможуть Тельцю побороти впертість і більш розважливо керувати своїми емоціями. А срібний перстень з агатом допоможе урезонити вогонь, розпалювали в крові Скорпіона. Допоможе стати поблажливіше, ніжніше і м'якше. А ось Левам камінь допомагає відновлювати фізичні і моральні сили, але для щоденного використання не рекомендується. Вважається, що Леви, які носять вироби з агатами регулярно - стає гіперактивними і дратівливими через надлишок енергії.

Догляд за каменем

Агат має досить стабільну структуру, однак, як і будь-який інший напівдорогоцінне каміння, він не любить хімію і високі температури. Слід уникати зайвого нагріву каменю під прямими сонячними променями, а також ні в якому разі не давайте агату контактувати з побутовою хімією. Тривала дія прямих сонячних променів або сильних хімічних сполучень приведуть до крихкості і знебарвлення каменю. Вироби з агатами і сам камінь при необхідності можна протерти м'якою ганчіркою, попередньо змочивши її в теплій мильній воді.


Фіаніти

Фіаніт - синтетична імітація головного дорогоцінного каменю - діаманта, придумана в другій половині XX століття радянськими вченими.

З давніх-давен люди захоплювалися красою діаманта - короля всіх коштовних каменів. Привабливість огранених алмазів завжди визначалася трьома основними властивостями цих каменів: 1. високим коефіцієнтом заломлення, завдяки якому після ограновування світло відбивається від граней, створюючи дивовижну гру світла; 2.) високою дисперсією (розкладання світлових променів на сім кольорів веселки); 3.) особливої твердістю каменю, що оберігає діамант від подряпин і інших механічних ушкоджень.

Камінь-аналог, який передбачалося створити, повинен був володіти всіма цими характеристиками і бути при цьому порівняно дешевим. Завдання створити подібний камінь-мрію з самого початку була не з легких, проте, талановиті радянські фізики в 1968 році з нею успішно впоралися. В результаті цього з'явився штучний прозорий кристал, який назвали фіанітом - в честь Фізичного Інституту Академії наук СРСР, де новоспечений синтетичний камінь був розроблений.

Спочатку фіаніт був придуманий для використання даного кристала в лазерних апаратах, але зовсім скоро це творіння гідно оцінили в ювелірній промисловості, і сьогодні до 98% всіх фіанітів проводиться спеціально для ювелірних прикрас. Сьогодні фіаніти використовуються не тільки в ювелірній справі, але навіть в стоматології (при керамічному покритті), при виготовленні оптичної техніки і в хімічній промисловості.

Так як фіаніт - камінь штучно створений (синтетичний), завдяки добавкам всіляких елементів, вчені навчилися створювати практично будь-який його колір! Таким чином з'явилися сині, жовті, рожеві, фіолетові, помаранчеві, зелені фіаніти, які своїми зовнішніми характеристиками практично нічим не відрізняються від натуральних сапфірів, цитринів, аметистів та інших дорогоцінних і напівкоштовних каменів. І все це - при зухвало низькою, більш ніж демократичною, ціною! Саме доступність і зумовила популярність фіанітів, адже прикраси з цими каменями може дозволити купити собі майже кожна жінка!

У фіанітів є тільки один недолік - відсутність якої б то не було енергетики. На відміну від інших мінералів, які здатні так чи інакше впливати на ваше життя і ваше здоров'я, від штучно створеного фіаніту очікувати чудес не доводиться. Фіаніт вважається «порожнім» каменем, який наповнюється енергетикою свого господаря. Який - позитивної або негативної - залежить тільки від самої людини. Якщо під час шкарпетки ви будете перебувати в щасливому настрої, фіаніт ще більше посилить його; якщо ж вам буде часто сумно - камінь буде вбирати в себе і зберігати в собі меланхолійні і песимістичні вібрації, і для його очищення його треба буде помістити на кілька годин в чисту проточну воду.

Головна перевага фіаніти полягає в тому, що прикраси з ними можна придбати без особливих фінансових затрат. Для жінок це особливо важливо, адже радувати себе хочеться часто, а високі ціни на ювелірні вироби часто не дозволяють нам цього робити більш ніж пару раз на рік. З фіанітами це питання вирішується просто: багато виробів зі срібла з фіанітами коштують не дорожче 300 гривень.

Чи не професіонал в рідкісних випадках зможе відрізнити фіаніт від справжнього діаманта, адже головна відмінність цих двох каменів - в їх хімічних складах. Ще одне, непомітне візуально, відмінність - твердість каменю. Звичайно ж, кристали алмазу в рази більше тверді, ніж штучно створених фіанітів. Третя відмінна риса - сяйво. Як би не був схожий фіаніт на свого благородного побратима-діаманта, все одно він поступається йому за ступенем яскравості і здатності сяяти. І останнім, завершальним, відмінністю, звичайно ж, є довговічність. Фіаніти після тривалого носіння з часом втрачають блиск і тьмяніють, а ось діаманти, як то кажуть, назавжди. Навіть після закінчення десятків років, цей камінь буде незмінно радувати свого господаря своїм рівним світлом і дивним блиском.

Так що, кожен вирішує для себе сам, що купувати - доступні за ціною фіаніти або дорогі, але довгограючі діаманти. Все залежить від того, яку мету ви перед собою ставите. Якщо порадувати себе - вибирайте красиві і не сильно розоряє ваш гаманець фіаніти, якщо ви купуєте прикраса, яке згодом має стати фамільної коштовністю - зупиняйте свій вибір на сліпучих і неповторних діамантах


Сапфір

Сапфір - один з найкрасивіших дорогоцінних каменів, своїм кольором нагадує нескінченну бездонну глиб океану або літній темніють беззоряне небо ...

Сапфір - камінь умиротворено спокою і тиші. Він сприяє більш глибокому зануренню в себе і загальної релаксації. Один погляд на цей красивий дорогоцінний камінь діє як гарне заспокійливий засіб, яке благотворно діють на нервову систему. Сапфір «прописаний» тим, хто страждає хворобами серця і очей. Вважається, що навіть вода, в якій деякий час побував цей камінь, має цілющу дію для людського зору. Якщо ви відчуваєте, що ваші очі втомилися після довгої роботи за комп'ютером, просто прикладіть на одну хвилину синій камінь до століття, і втому як рукою зніме.

Сапфір відрізняється особливою твердістю і прекрасної здатністю заломлення світла, завдяки чому камінь може похвалитися прекрасною грою граней. Насичений синій колір привертає натур чуттєвих, щирих, правдивих і глибоких. Сапфір - камінь для чесних, щирих і відкритих людей, це мінерал оберігає свого господаря від обману і всіляких таємниць, допомагаючи йти по правильному шляху.

Найбільші родовища сапфірів знаходяться в Австралії, але цей камінь є на гостре Шрі-Ланка, в деяких африканських країнах, в США, Китаї, В'єтнамі, Таїланді і в Індії (кашмірські сапфіри вважаються найдорожчою різновидом мінералу). У нас його видобувають на Уралі та Кольському півострові.

Один з найбільших натуральних сапфірів був знайдений в США (штат Північна Кароліна) в 1960-х звичайним рентгенологом Стівом Майєром, який разом з другом досліджував занедбані кар'єри недалеко від міста Кантон. Майер приніс на роботу великий непізнаний камінь на роботу і став використовувати його в якості прес-пап'є (преса для паперів). Через деякий час один з пацієнтів, який добре знався на каменях, порадив звернутися до професійного гемолога, після чого виявилося, що величезний камінь - це блакитний сапфір вагою трохи більше трьох з половиною тисяч карат.

У ювелірній справі сапфіри бувають не тільки натуральними, а й синтетичними, тобто - штучно створеними. Неозброєним оком синтетичні сапфіри практично неможливо відрізнити від натуральних, зате коштують вони значно дешевше, ніж їх побратими природного походження. Штучні сапфіри гарні на вигляд і мають відмінне блиском, єдиний їх мінус - відсутність «душі». Натуральні камені здатні робити на людину позитивний вплив, а ось синтетичні таким чарами не володіють. Вони створені тільки для того, щоб просто радувати око і приносити виключно естетичне задоволення.

Сапфір подобається багатьом, але астрологи особливо настійно радять носити цей камінь Стрільцям і Водоліям, а уникати його - Козерогам (вважається, що цей мінерал підсилює негативні якості людей, народжених під цим знаком Зодіаку). Якщо вам подобається сапфір і ви інтуїтивно до нього тягнетеся, значить ви жадаєте в житті стабільності і передбачуваності, і в пріоритеті у вас - вірність традиціям і впорядкованість, а не хаос і сильні емоції. Синій символізує небо, вічність, вірність, натхнення і високі прагнення, і якщо ці категорії співзвучні вашим душевним поривам, сміливо вибирайте ювелірні вироби із сапфірами і насолоджуйтеся їх піднесеною благородною красою.

Колір має значення

Магічні і цілющі властивості каменю багато в чому залежать від його кольору. Відтінок корунду радять підбирати під себе: з оглядкою на свої бажання, здоров'я, внутрішній стан. Що чекати від мінералів різних кольорів? Значення каменів в найпопулярніших відтінках представлено нижче:

 • Синій. Камінь еталонного кольору вважається символом вірності і чистоти. Його часто використовують в каблучках для заручин (згадати хоча б каблучку леді Діани). Сімейних людей синій сапфір захищає від зради, наклепу, сварок. Корунд цього кольору допомагає зберегти любов назавжди. Камінь протегує тим, хто прагне отримати знання. «Космічний» мінерал допомагає позбутися від головних болів, проблем з серцем, покращує зір.
 • Жовтий. «Сонячний» корунд є потужним оберегом. Він здатний захистити свого власника від псування, «недобрих очей», наклепу. Мінерал жовтого відтінку робить людину упевненою в собі. Завдяки йому, йдуть тривоги і страх, відступає депресія, більше не трапляються нервові зриви. Прикрасу з таких сильним каменем можна носити постійно: кілька разів на тиждень «вивести» виріб в світло буде досить. Якщо жовтий сапфір має дефект або отриманий нечесним шляхом, то його позитивна енергія трансформується в негативну. Вкрадені прикраси з жовтим сапфіром, як і вироби з тріснутим каменем, здатні нашкодити власникові.
 • Рожевий. Тим, хто носить прикраси з рожевим сапфіром, потрібно навчитися думати позитивно. Камінь красивого, але рідко зустрічающігося забарвлення, «чує» бажання і «читає» думки власника, і поспішає матеріалізувати їх. Якщо зарядитися позитивним настроєм, то від каменя буде маса користі. І навпаки: злі думи камінь оберне проти людини.
 • Зелений. Мінерал цього відтінку рекомендують носити тим, у кого слабкий зір. Крім гостроти погляду, він повертає ще і міцний сон. Корунд робить людину уважним, наділяє його співчуттям і добротою.
 • Чорний. Камінь незвичайного відтінку має магічну силу. Це - потужний оберіг від злих духів. Прикрасу з чорним мінералом варто придбати людині, у якої багато недоброзичливців: камінь надійно захищає від ворожих підступів. Чорний сапфір повертає радість життя і бадьорість духу, позбавляє навіть від затяжної депресії, додає впевненості і наділяє оптимізмом.

Олександрит

Про те, що існує такий камінь, як олександрит, чули багато, адже прикраси з ним нерідко можна бачити на прилавках ювелірних магазинів. Однак, що це за камінь, які його властивості і які енергії він несе своєму власникові, знають одиниці.

Саме історії Росії олександрит зобов'язаний своєю назвою, адже своє ім'я він отримав на честь російського царя Олександра II (1818-1881), в період правління якого був відкритий.

Перший кристал олександрита виявили на Уралі в 1833 році. Тож не дивно, що нововідкритий камінь відразу отримав статус царського самоцвіту, так як переливався він якимось дивним магічним чином саме в кольорах російського військового прапора.

Сам Олександр II, якому був подарований кристал, носив перстень з каменем-тезкою, не знімаючи, як найдорожчий талісман. Убитий імператор був в той єдиний день, коли з якоїсь причини не надів своє заповітне кільце. Збіг це чи ні, але з історичними фактами не сперечаються.

Незважаючи на трагічні події, популярність каменя як талісмана в Російській Імперії різко зросла.

З точки зору мінералогії Олександрит відноситься до групи берилів, таким чином, його можна назвати рідним братом смарагду, аквамарина, морганита і, власне, берилу. І, якщо всі перераховані камені відрізняються яскраво-вираженою забарвленням (зелений, блакитний, рожевий і жовтий відповідно), то колір олександрита однозначно назвати неможливо. А вся справа в його унікальні властивості змінювати забарвлення залежно від освітлення (в мінералогії це називається плеохроїзм).

При денному світлі цей незвичайний камінь може бути пофарбований в усі відтінки зеленого, але варто включитися електричним лампочкам, як він стає малиново-рожевим. Такі перетворення пояснюються унікальними особливостями будови кристалічної решітки каменю. А деякі, особливо рідкісні олександрити можуть загадково переливатися, на зразок котячого ока. Їх називають цімофанамі.

Зазвичай натуральні олександрити мають безліч включень, так що цінність їх зростає в залежності від чистоти кристала.

Природні запаси олександрита вкрай малі, тому кожна країна, на території якої було знайдено цей мінерал, дуже дорожить їм (крім Росії олександрит видобувається на Шрі-Ланці, в Індії і Бразилії). Достеменно відомо, що за весь час існування СРСР у державній мережі ювелірних магазинів не було продано жодного натурального олександрита. Так що, якщо до вас в руки потрапило прикраса, що залишився з радянських часів, можете бути впевнені: це або синтетичний корунд з домішкою ванадію, або синтетична шпінель.

Що ж стосується сучасних прикрас, то шанс отримати натуральний камінь значно зріс за рахунок імпорту з Індії та інших країн.

Олександрит і літотерапія

Цей камінь незамінний для тих, у кого є проблеми з кров'ю і кровоносною системою. Він зміцнює стінки судин, запобігаючи інсульти, очищає кров. Двоїстість забарвлення каменю втілює в собі два типи крові: артеріальну і венозну. Також хороший олександрит для людей, які страждають нервовими розладами. Він запобігає депресію, зміцнює нервову систему. На Сході олександрит часто використовується як засіб захисту від алкоголізму і шкірних хвороб.

Містичні властивості

Існує думка, що олександрит - це «вдовою камінь». Пішло це повір'я ще з часів Першої Світової Війни, коли багато чоловіків гинули на фронті. Навряд чи хтось проводив підрахунок співвідношення кількості вдів, у яких були прикраси з олександрита, і тих, у кого не було. Швидше за все, жодного прямого зв'язку тут немає, проте повір'я прижилося, а за часів Великої Вітчизняної Війни ще й зміцнилося.

Навряд чи камінь дійсно має силу позбавляти людей їхніх близьких, але для самозаспокоєння фахівці рекомендують носити відразу кілька олександритів. Тобто, якщо у вас вже є кільце, то варто придбати до нього в комплект сережки або кулон.

Незвичайний і містичний за своєю природою, олександрит управляє інтуїцією свого власника, неймовірно посилюючи її в критичних ситуаціях, коли потрібно терміново прийняти єдино вірне рішення.

Всупереч слави «удовиного каменю» в нашій країні, на Сході олександрит вважають символом радості, оптимізму і благополуччя.

Олександрит - не тільки вкрай рідкісний і цінний камінь, але також потужний талісман, здатний захистити свого власника від багатьох бід. Так що, якщо ви стали щасливим володарем вироби з олександритом, можете більше не боятися життєвих негараздів, вони завжди обійдуть вас стороною.


Циркон

Часто, побачивши в ювелірному виробі камінь, блискучий всіма кольорами веселки, ви можете чути: «Ну, це всього лише циркон, а не діамант». Ті, хто так кажуть, просто не розуміють всієї цінності і унікальності цього каменю.

У грецького бога краси і сонця Аполлона був улюбленець серед людей - прекрасний юнак на ім'я Гіацинт. Коли бог спускався на землю в образі людини, він нерідко влаштовував з Гіацинтом спортивні змагання. Але одного разу Аполлон ніяково метнув диск, і той влучив прямо в суперника. Краплі крові Гіацинта бризнули на землю, і невтішний Аполлон, бажаючи увічнити пам'ять про одного, перетворив їх у камені неймовірної краси. Так з'явилася червоно-оранжевий різновид циркону - гіацинт.

Перш за все, варто пояснити, що циркон і цирконій - це абсолютно різні матеріали. Цирконій - це метал, а циркон - ювелірний камінь. Тому той, хто говорить: «Вставка - цирконій», глибоко помиляється, і ви можете сміливо його поправити. "Циркон" перекладається як "золотистий".

Циркон в ювелірній справі

Мінерал циркон може володіти найрізноманітнішої забарвленням - від безбарвної до коричневої. Особливо гарні жовті та помаранчеві циркони (гіацинти). Циркон - єдиний в світі камінь, чий блиск в ограненному і навіть неограненному вигляді цілком здатний конкурувати з діамантовим. Циркон переливається всіма кольорами веселки, та так, що очам боляче на нього дивитися.

Природний циркон - матеріал досить дорогий, тому не варто зневажливо кривити губи, дізнавшись, що вам дісталося виріб з цим каменем. Від діаманта його відрізняє хіба що твердість, але ж ви не скло зібралися різати, вірно?

У природі циркон зустрічається досить рідко. Його родовища відзначені в Таїланді, на Шрі-Ланці та на Мадагаскарі.

Іноді за циркон видають синтетичний алмаз - фіаніт, але його досить легко відрізнити від оригіналу: по-перше, фіаніт не володіє по-справжньому діамантовим блиском, а по-друге, він значно важче (досить зважити вироби в руці, щоб зрозуміти різницю).

Містичні властивості циркону

Перш за все, варто відзначити, що за своєю енергетикою циркон нічим не поступається алмазу, а часом і перевершує його (адже його сяйво яскравіше діамантового).

Циркон був покровителем творчих натур - він підказує своєму власникові нові незвичайні ідеї, вселяє впевненість у своїх силах і оптимізм.

Циркони помаранчевих відтінків особливо любили ті, чия професія була пов'язана з частими подорожами: купці, артисти і т. Д. Крім того, циркон допомагає політикам і тим, у чиїх руках зосереджена влада. Не дарма саме циркон був обраний каменем для персня голови масонської ложі.

Циркон здатний виводити на чисту воду брехунів, а людям скромним і лагідним він активно допомагає. Зверхників циркон не виносить.

Як це не парадоксально звучить в світлі вищесказаного, але червоні різновиди циркону здавна вважалися талісманами жінок найдавнішої професії - згідно з повір'ям, цей камінь захищає від небажаної вагітності.

Як і діамант, циркон хороший для народжених під впливом вогню і землі, а ось водним та повітряним знакам камінь протипоказаний.

Циркон і літотерапія

Природний циркон має потужні цілющі властивості. Завдяки слабкій радіоактивності, він здатний загоювати рани і пригнічувати розвиток інфекцій. Дуже хороший циркон для лікування від хвороб ендокринної природи. Його слід носити при захворюваннях щитовидної залози і гіпофіза. Він очищає печінку від шлаків, допомагає при безсонні і депресії - один погляд на його райдужну гру здатний вселити оптимізм.

Циркон нітрохи не гірше інших ювелірних каменів, а багато в чому і перевершує їх. І вже точно він нічим не гірше алмаза. Тому, якщо до вас в руки потрапило виріб з цирконом, поставтеся до нього з любов'ю і повагою, і камінь відплатить вам сторицею.


Бірюза

Бірюзу завжди вважали каменем щастя. Він може бути небесно-блакитного і зеленого кольору з сіруватим відтінком.

Бірюзі частіше, ніж будь-якому іншому каменю, приписували таємничі і лікувальні властивості. Вірили, що той, хто з ранку подивиться на бірюзу, протягом дня буде абсолютно беззаботен. Розглядання бірюзи вранці покращує зір. Якщо носити бірюзу в сережках або кулоні, то вона зміцнить серце, усуне страх, врятує від втоми. Той, хто носить бірюзу, ніколи не буде мати нестачі в грошах. Носіння бірюзи також забезпечує довголіття і благополуччя.

Цей камінь підсилює інтуїцію, здібності, надає честолюбство, сміливість, проникливість, приносить щастя, мир в родині. Блакитна бірюза є каменем сильної енергії. Ніжно-блакитна бірюза - символ духовності, боротьби зі злом.

Бірюза в процесі свого народження, зрілості і «вмирання» змінює свій колір і енергетику. Тому зелену бірюзу вважають «мертвою», не володіє магічними властивостями. Хоча існує й інша думка: зелена бірюза - це камінь зрілих людей, що досягли своєї мети.

За перськими легендами, бірюза утворилася з кісток людей, які померли від нерозділеного кохання. Якщо бірюза в подарованому камені починає бліднути- значить, сердечне розташування подарував вам зменшилася.

Злісні люди повинні остерігатися носити прикраси з бірюзи. Бірюза дуже нестійка при впливі косметики, може зіпсуватися від контактів з жирними кремами і парфумами. При митті рук кільце з бірюзою рекомендують знімати.

Назва «бірюза» походить від перського слова firuza - камінь щастя. Інші назви мінералу і його різновидів: небесний камінь, ацтекський камінь, камінь війни, єгипетська бірюза, кальчихюитль.

Бірюза буває небесно-блакитного, синього кольорів, з жовтувато-зеленим і зеленуватим відтінками. Блиск шовковистий.

Назва каменю походить від перського слова "фіруза", що означає "то, що отримує перемогу", "переможний".

Генетична класифікація - осадова гірська порода.

Склад. Бірюза - сіль фосфорної кислоти (фосфат). Бірюза (каллаит) CuAl6 (OH)2PO4 4h 2 o, яскраво-блакитна, зелена, непрозора.

Магічні властивості

Всі народи вважають бірюзу самим щасливим каменем. Вона примиряє ворогів, гасить гнів і власника, і спрямований на нього ззовні, відновлює світ у родині, пом'якшує невдоволення начальства. Цей мінерал має дивну властивість міняти своє світло при негоді, перед наступом нещастям, він блідне в руках смертельно хворої людини. Це камінь борців, лідерів, хоробрих, рішучих і незалежних людей. Перси стверджували, що щоранку потрібно кілька хвилин дивитися на бірюзу, для того щоб вдень не сталося нічого поганого. Цей камінь допомагає своєму власнику зосередитися, зрозуміти сенс життя, визначити, яких цілей він повинен домагатися, утримує людину від суєтності, безплідних вчинків, оберігає від будь-яких неприємностей. Енергетика каменю так сильна, що він дає своєму власникові можливість завоювати високий авторитет і стати біля горнила влади. Однак слід пам'ятати, що цей мінерал відрізняється високоморальним характером, тому якщо його придбає порушник моралі, камінь жорстоко покарає його.

Допомагає бірюза і в сердечних справах. В середні віки вважали, що якщо жінка непомітно зашиє в одяг чоловіка шматочок бірюзи, вона знайде його любов і вірність. Перстень з квітами незабудок з бірюзи, отриманий у подарунок від коханої людини, приносить власнику щастя і в особистому житті, і в професійній діяльності.

Астрологи радять носити бірюзу блакитно-білого кольору людям, що народилися під знаком Стрільця; зелену бірюзу можна носити Скорпіонам і Тельцям; біла бірюза принесе щастя Овнам, Дівам і Рибам. Всім іншим знакам слід носити блакитну бірюзу, за винятком людей, народжених під знаком Лева, яким носити бірюзу не рекомендується.


Яшма

Яшмою називають дуже забруднений домішками кремнезем. Давня назва цього каменю - яспис. Найбільш часто можна зустріти червону і зелену яшму, хоча іноді вона буває блакитним, навіть помаранчевої і сіро-фіолетового.

До яшме ставилися з особливою повагою в Японії. У тих випадках, коли посилали гінця з яким-небудь дорученням, або в знак вітання до гілки дерева адзуса обов'язково прив'язували яшму. Яшма таким чином, символізувала людське життя.

Яшме, крім її кровоочисні та кровоспинних властивостей, приписують здатність духовного виховання дітей, перетворює вплив на якість душі, її облагороджування і любов.

Рекомендують носити намисто або кулони з яшми поблизу серця. Прикраси з яшми загострюють зір, посилюють дар передбачення. Яшма допомагає долати лихоманку і епілепсію, лікує пам'ять.

Назва «яшма» походить від грецького слова, що означає «строкатий». Інші назви мінералу і його різновидів: яшмовий агат, м'ясної агат, кривава яшма, швейцарський ляпіс, німецький ляпіс, тигровий камінь, празем, базанит.

Яшма відноситься до мінералам, основу яких становить кремниста порода. Забарвлення їх буває темно-червоною, червоною, синьою, зеленою, фіолетового, білого. Зустрічаються кристали чорного кольору. Існують строкаті, смугасті, крапчасті, .ленточные і інші різновиди яшми.

Талісмани і амулети

Яшма - талісман мандрівників, алхіміків і вчених. Кулі з цього мінералу в якості талісмана здатні утримати від необдуманих дій. Овальні камені є талісманом для підзарядки космічною енергією. Необроблений камінь - талісман, що приносить удачу і захищає від заздрості.

Ще стародавні греки пов'язували з яшмою можливість протидіяти отрут та зцілятися від усіх недуг. Так, Візантійський імператор Мануїл подарував монастирю на Афонській горі чашу з яшми, яка, за переказами, протидіяла отрут і зцілювала від усіх хвороб.

Талісман дарує мудрість, силу передбачення і твердість духу; сприяє вирівнюванню відносин на роботі, з начальством. Символічне значення: хоробрість.

Астрологія: рекомендується носити Діві, Стрільцю, Тельцю. Не підходить яшма для Близнюків, Овена. Камінь пов'язаний з енергіями планет Юпітера, Меркурія.

Лікувальні ефекти (літотерапія): яшма помаранчевих відтінків - денні, высокоэнергетичные камені, камені-лікарі з широким спектром діяльності. Кривава яшма володіє величезним кровеочистительным потенціалом, зупиняє кров при кровотечах, загоює рани. Яшма зміцнює серце, зір, шлунок.

Лікувальні властивості

Яшма є мінералом змішаного складу, отже, вона поєднує цілющі здібності кількох каменів відразу. Вона впливає на людський організм в цілому, а значить, за допомогою неї можна відновлювати порушені зв'язки між окремими органами, а також зв'язку на енергетичному рівні. Наприклад, мінерал довгастої форми здатний очищати життєву енергію, в той час як кулястий її накопичує. Червона яшма – камінь, лікувальні властивості якого дозволяють вилікувати гінекологічні захворювання і стимулювати роботу судин і серця. Крім цього, вона застосовується як засіб для профілактики різних хвороб шлунка і сечового міхура. Літотерапевт радять червону яшму для збільшення лібідо, а також розкріпачення в ліжку. Мінерал жовтого кольору відомий як засіб, що захищає жовчний міхур і виводить токсини. Було виявлено, що камінь будь-якого кольору надає хороший вплив на зір. Літотерапевт різних країн багато століть поспіль камінь застосовували для лікування:

 • лихоманки;
 • хвороб нирок;
 • епілепсії;
 • зубному болі;
 • очних хвороб;
 • захворювань статевих органів жінок ;
 • психічних захворювань;
 • хвороб сечового міхура. Яшма вважається ефективним засобом для:
 • позбавлення від безсоння;
 • поліпшення пам'яті;
 • Догляд за каменем

Яшма - це досить щільний і твердий камінь. Щоб продовжити термін її експлуатації, потрібно пам'ятати деякі правила догляду і зберігання. Прикраси з яшмою слід зберігати у спеціальній скриньці або коробочці з м'якою оббивкою.

Натуральний камінь треба оберігати від падінь і ударів. Періодично його потрібно викладати на сонці, тому що яшма «воліє» ультрафіолет. Яшму потрібно оберігати від дії парфумерії, косметики, агресивних чистячих засобів. Вироби з каменем чистити потрібно акуратно, вручну, без сили, губкою або ватною паличкою, змоченою розчином оцту. Потім необхідно сполоснути мінерал теплою водою, після чого відполірувати невеликим клаптиком замші. Також можлива ультразвукова чистка. Раз на півроку яшму можна почистити за допомогою різних засобів для догляду за виробні і дорогоцінним ювелірними каменями. онцентрації уваги.